Dzisiaj otwarte Wpadnij do nas Zapraszamy Codziennie
9:00 - 16:45

Ciekawy pomysł na wolny dzień – wycieczka do Złotego Stoku

gacek-like
znak kopalnia złota

W końcu po długiej i szarej zimie przyszedł czas, by powitać wiosnę. Coraz cieplejsze oraz dłuższe dni sprawiają, że częściej myśli się o wycieczkach w ciekawe miejsca. Godnych odwiedzenia lokalizacji w Polsce nie brakuje, a jedną z nich jest znajdujący się na Dolnym Śląsku Złoty Stok. Warto wybrać się tu ze względu na naszą Kopalnie Złota, ale także na piękno samej okolicy. Co dokładnie można zwiedzić w tym zakątku kraju oraz jakie atrakcje czekają w naszym kompleksie? Zapraszamy do lektury.

Wyjątkowe atrakcje Kopalni Złota

Jeśli interesują Was ciekawe miejsca na jednodniową wycieczkę, koniecznie sprawdźcie nasze propozycje. Znajdujący się na terenie dawnej kopalni złota oraz arsenu kompleks zapewnia rozbudowany program zwiedzania, który zachwyci zarówno małych, jak i dorosłych gości. Wybierając się w nasze progi, przekonacie się, że Złoty Stok i okolice mają do zaoferowania coś, co zdecydowanie warto zobaczyć.

Kopalnia Złota – poznajcie górnicze ciekawostki!

Jedną z możliwości jest zwiedzanie samej Kopalni Złota. W trakcie przechadzki można poznać wiele ciekawostek dotyczących wydobywania kruszcu, a także usłyszeć legendy związane z tym miejscem. Do obejrzenia są tu m.in. mierzący 500 m odcinek Sztolni Gertruda (gdzie można zdecydować się na fakultatywny spływ łodzią), Laboratorium Alchemika, Chodnik Śmierci oraz znajdujący się w Sztolni Czarnej, jedyny w Polsce, podziemny wodospad. Co więcej, w tej części kompleksu zwiedzający mają okazję przejechać się naszym słynnym pomarańczowym tramwajem.
tramwaj złoty stok

Podróż w czasie do średniowiecznej osady górniczej

Kolejna atrakcja również jest słynna na cały Złoty Stok i okolice. Co warto zobaczyć u nas poza opisaną wyżej Kopalnią? Miejscem tym jest Średniowieczna Osada Górnicza – tutaj można nie tylko posłuchać o dawnych maszynach, ale też zobaczyć je na własne oczy. Będące na terenie osady urządzenia są sprawne, dlatego zwiedzający mogą sami przekonać się, jak działają: 3-tonowe młyńskie koło deptakowe, 15-metrowy kierat czy stęporowe kruszarki. Zwiedzanie naszego skansenu jest świetną formą nauki przez zabawę. Dawne sprzęty to nie jedyne, co można tam zobaczyć. Uwielbianym przez gości punktem programu są także odwiedziny kata w jego chatce – w żartobliwy sposób opowie on Wam o swojej codzienności.

Sztolnia Ochrowa

Ostatnią propozycją naszego kompleksu jest Sztolnia Ochrowa. Miejsce to przez wiele lat było całkowicie zalane. Dzięki ogromnym nakładom pracy udało się jednak doprowadzić ją do stanu, który nie tylko umożliwia zwiedzanie, ale także zachwyca swoim wyglądem. Długie i wąskie korytarze sztolni pokryte są pomarańczowo-żółtą ochrą. Spacerując nimi, odnosi się wrażenie przebywania w zupełnie innym świecie. Ponadto można zobaczyć tam źródło wody mineralnej.
osada górnicza

Spacer w bajecznych okolicznościach

Nasz kompleks zapewnia wiele różnorodnych atrakcji, ale nie jest jednym powodem, dzięki któremu Złoty Stok stał się ciekawym miejscem na jednodniową wycieczkę. Krajobraz rozpościerający się w tych okolicach już sam w sobie jest świetnym powodem, by tu przyjechać. Góry Złote są nie tylko imponująco piękne, ale mają też wiele szlaków odpowiednich nawet dla małych turystów. Jeśli planujecie więc pokonywanie tras wraz z pociechami, dobrym wyborem będzie Dolny Śląsk. Co warto zobaczyć z dziećmi w Górach Złotych? Niewątpliwie punktem wartym zobaczenia jest Jawornik Wielki (872 m n.p.m), czyli najwyższy szczyt w zachodniej i północnej części tego pasma. Na jego wierzchołku znajduje się punkt widokowy, z którego doskonale widać Przedgórze Sudeckie oraz Nizinę Śląską.

Jeśli myślicie o oryginalnej wycieczce, dobrym kierunkiem będzie Dolny Śląsk. Mamy nadzieję, że osobiście przekonacie się, że nasze polecania tego, co warto zobaczyć tu z dziećmi i nie tylko, są wartościowe. Złoty Stok jest idealnym miejscem na wypad z rodziną bądź przyjaciółmi czy też na szkolną wycieczkę. Można tu spędzić cały dzień pełen wrażeń. Przy dobrym planowaniu nawet jednego dnia uda się zobaczyć wszystkie atrakcje zapewniane przez Kompleks Kopalni Złota, a także wyjść na spacer po malowniczych szlakach. Jeśli jednak zapragniecie zostać tu na dłużej – nie ma problemu. Możliwy jest nocleg nawet na terenie Kopalni. To jak? Gotowi na przygodę?

Pozostałe artykuły

kopalnia złota
gacek-bezsennosc
Godziny
otwarcia

Kompleks atrakcji w Kopalni Złota czynny jest codziennie.

Dzisiaj otwarty jest w godzinach: 9:00 – 16:45.
Godziny otwarcia poszczególnych atrakcji mogą się różnić.

Wyróżniamy
dwa sezony
Sezon letni

od 1 kwietnia do 31 października
kompleks czynny:
9:00- 18:00

Sezon Zimowy

od 1 listopada do 31 marca
kompleks czynny:
9:00- 17:00

Cennik
biletów
Programy
zwiedzania
Oferta dla
grup i szkół
Rezerwuj bilet
Praktyczne informacje

Zwiedzaj
z przewodnikiem

Cennik
biletów
Programy zwiedzania
Oferta dla grup i szkół
Kup bilet
Praktyczne informacje
gacek-slimak
Twoja prywatność ma dla nas znaczenie

Pliki cookies i podobne technologie są używane na naszych stronach w celu personalizacji treści i reklam, dostarczania i ulepszania funkcji produktów oraz analizowania ruchu na naszej stronie internetowej. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej. Kontynuując korzystanie z naszych witryn i usług, zgadzasz się na użycie tych plików cookie i podobnych technologii.