Jesteśmy czynni codziennie, na zwiedzanie wystarczy przyjechać, bilety dostępne są na miejscu. Rezerwacja telefoniczna co najmniej z jednodniowym wyprzedzeniem (w miarę wolnych miejsc) konieczna jest jedynie na podziemny spływ łodzią. Zapraszamy!

Dzisiaj otwarte Wpadnij do nas Zapraszamy Codziennie
9:00 - 17:30

Ferie zimowe w Złotym Stoku – dlaczego warto?

gacek-like
skansen zimą

Wraz z początkiem roku zbliża się okres ferii zimowych. Ten wyjątkowy czas dobrze jest zaplanować, tak by przeżyć go w ciekawy sposób, a to może zapewnić odwiedzenie Złotego Stoku oraz znajdującej się tym mieście Kopalni Złota. Walory samej okolicy, a także dostępne w kompleksie atrakcje z pewnością przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i ich dorosłym opiekunom. Zorganizowanie rodzinnego wyjazdu zimowego w nasze rejony jest doskonałym pomysłem. Dlaczego warto wybrać się na ferie do Złotego Stoku? Przekonaj się, czytając wpis.

Piękna okolica

Pierwszym powodem, który czyni Złoty Stok idealnym punktem na ferie, jest piękno tej okolicy. Lasy oraz góry spowijające tę miejscowość sprawiają, że jest ona niezwykle klimatyczna. Te malownicze tereny mają do zaproponowania ciekawe miejsca na wycieczki. Dolny Śląsk to wyjątkowo atrakcyjne dla oka otoczenie. Tu można poobcować z naturą, a jedną z możliwości aktywnego spędzania czasu w tym regionie jest zdobycie Jawornika Wielkiego – najwyższego wierzchołka w zachodniej i północnej części Gór Złotych. Wybierając się na wędrówkę po górach zimą, koniecznie trzeba pamiętać o odpowiednim ubraniu oraz szybkim zachodzie słońca. Jest to ważne zawsze, a zwłaszcza gdy wybieramy się z dziećmi. Istotne jest też wzięcie pod uwagę możliwości fizycznych maluchów.

Zróżnicowane atrakcje dla dzieci w każdym wieku

Wybór Złotego Stoku na spędzanie ferii jest dobry także ze względu na ofertę naszego kompleksu – Kopalni Złota. Tu można liczyć bowiem na wyjątkowe atrakcje dla rodzin. Proponujemy zwiedzanie Kopalni, Średniowiecznej Osady Górniczej oraz Sztolni Ochrowej. Propozycje te obejmują m.in. przejazd podziemnym tramwajem, zwiedzanie Laboratorium Alchemika czy wizytę w Chacie Kata. Ciekawy jest też wybór dodatkowych atrakcji, wśród których można znaleźć:

  • podziemny spływ łodzią,
  • płukanie złota,
  • odlewanie sztabki,
  • wybijanie złotych monet.

 

kolejka kopalni złota zimą

Proponowane przez nas aktywności są doskonałe dla dzieci w różnym wieku, a także dorosłych. Dodatkowo poza zabawą można liczyć też na zdobycie wiedzy i poznanie ciekawostek dot. wydobycia złota. Personel naszej Kopalni to bowiem wykwalifikowani przewodnicy, którzy przekazują informacje w przystępny oraz interesujący sposób. Wizyta w kompleksie może mieć więc charakter zarówno rozrywkowy, jak i edukacyjny.

Złoty Stok to doskonałe, niebanalne miejsce do spędzenia ferii zimowych. Wiele atrakcji gwarantuje już sama okolica, a oferta Kopani Złota świetnie uzupełnia pulę możliwych aktywności. Nasz kompleks stanowi idealne rozwiązanie na rodzinny wypad zarówno jedno-, jak i kilkudniowy – oferujemy bowiem nie tylko rozrywkę, ale też nocleg oraz wyżywienie. Ponadto stanowimy bazę wypadową do eksplorowania samego miasta, a także pobliskich szlaków górskich. Jeśli szukasz pomysłu na ferie, zapraszamy!

gacek-bezsennosc
Godziny
otwarcia

Kompleks atrakcji w Kopalni Złota czynny jest codziennie.

Dzisiaj otwarty jest w godzinach: 9:00 – 17:30.
Godziny otwarcia poszczególnych atrakcji mogą się różnić.

Wyróżniamy
dwa sezony
Sezon letni

od 1 kwietnia do 31 października
kompleks czynny:
9:00- 18:00

Sezon Zimowy

od 1 listopada do 31 marca
kompleks czynny:
9:00- 17:00

Cennik
biletów
Programy
zwiedzania
Oferta dla
grup i szkół
Rezerwuj bilet
Praktyczne informacje

Zwiedzaj
z przewodnikiem

Cennik
biletów
Programy zwiedzania
Oferta dla grup i szkół
Kup bilet
Praktyczne informacje
gacek-slimak
Twoja prywatność ma dla nas znaczenie

Pliki cookies i podobne technologie są używane na naszych stronach w celu personalizacji treści i reklam, dostarczania i ulepszania funkcji produktów oraz analizowania ruchu na naszej stronie internetowej. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej. Kontynuując korzystanie z naszych witryn i usług, zgadzasz się na użycie tych plików cookie i podobnych technologii.