Jesteśmy czynni codziennie. Na zwiedzanie wystarczy przyjechać, bilety dostępne są na miejscu. Rezerwacja telefoniczna co najmniej z jednodniowym wyprzedzeniem (w miarę wolnych miejsc) konieczna jest jedynie na podziemny spływ łodzią. Zapraszamy!

Dzisiaj otwarte Wpadnij do nas Zapraszamy Codziennie
9:00 - 17:30

Rodzinne wczasy w Kopalni Złota! Co Wam oferujemy

gacek-like
tunel kopalni złota

Szukasz miejsca na wycieczkę z całą rodziną? W takim razie nie mogłeś trafić lepiej! Nasza Kopalnia Złota to doskonała rozrywka zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Ciekawe, nietypowe atrakcje wciągną oraz zadowolą każdego członka rodziny niezależnie od wieku. Wybierz się z nami w niesamowitą podróż do podziemi lub odwiedź nasze inne punkty wycieczkowe. Średniowieczna Osada Górnicza, a także Sztolnia Ochrowa czekają na Was. W tym wpisie omówimy dostępne atrakcje rodzinne! Dolny Śląsk to wspaniałe miejsce na wspólny urlop, a my sprawimy, że będzie on niezapomniany.

Niezwykła kopalnia złota

Zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku to najpopularniejsza atrakcja wśród naszej oferty. Nic w tym dziwnego, ponieważ miejsce to jest naprawdę niezwykłe! Na trasie znajduje się 500-metrowy odcinek Sztolni Gertruda. Powiązany jest on z legendą o zbłąkanej Gertrudzie, którą możesz poznać w formie hologramu! Wszystkim członkom rodziny bez wątpienia spodoba się też przejażdżka pomarańczową kolejką, która pozwoli zobaczyć nasz podziemny kompleks z nieco innej perspektywy. Nie można również zapomnieć o Muzeum Przestróg, Uwag i Apeli, gdzie zgromadziliśmy tabliczki z najróżniejszymi przepisami BHP – zarówno zabawnymi, jak i pouczającymi!

szyb koplani złota

Podróż w czasie do średniowiecznej osady!

Atrakcje w Kopalni Złota to nie tylko zwiedzanie niezwykłych podziemi. Zbudowana w skali 1:1 Średniowieczna Osada zabierze Was w niezapomnianą podróż w czasie. Z użyciem dźwigu ręcznego czy kół deptakowych przeprowadzimy ciekawą, zabawną lekcję prostych praw fizycznych. Dzieci nie tylko będą się świetnie bawiły, ale też zyskają nową wiedzę! Wspaniałą przygodę przeżyjecie na ścieżce strachu – tajemniczym labiryncie, mieszającym w sobie humor i grozę. Efekty dźwiękowe oraz świetlne przysporzą Wam niesamowitych złudzeń percepcyjnych. A może chcecie odwiedzić Chatę Kata? Gospodarz chętnie opowie o swojej pracy w zabawny sposób.

stary młyn w kopalni złota

Piękna Sztolnia Ochrowa

Wybierzcie się z nami na spacer po krętym, 130-metrowym korytarzu, który na długo zostanie w Waszej pamięci. Znajdziecie tutaj między innymi fragment zalanego, drewnianego szybu. Odchodzi od niego średniowieczny system drewnianych rur odwadniających, który jeszcze kilkaset lat temu był aktywny. Ten fragment kompleksu wymagał od nas wiele pracy, ponieważ w dużej mierze pochłonęła go woda. Na ścianach korytarzy Sztolni znajduje się ochra, nadająca im pomarańczowo-żółty kolor. Ta trasa skrywa także źródło wody mineralnej, która uznana została za leczniczą!

Czy po przeczytaniu naszego wpisu pakujecie się już na wypad do Kopalni Złota? Zostawcie więc troszkę miejsca w torbach, ponieważ oprócz zwiedzania głównych punktów kompleksu można w nim także zakupić liczne pamiątki. Zachęcamy też do sprawdzenia naszych dodatkowych atrakcji, takich jak Diamentowe Pole czy płukanie złota. Mamy nadzieję, że za niedługo się z Wami zobaczymy!

gacek-bezsennosc
Godziny
otwarcia

Kompleks atrakcji w Kopalni Złota czynny jest codziennie.

Dzisiaj otwarty jest w godzinach: 9:00 – 17:30.
Godziny otwarcia poszczególnych atrakcji mogą się różnić.

Wyróżniamy
dwa sezony
Sezon letni

od 1 kwietnia do 31 października
kompleks czynny:
9:00- 18:00

Sezon Zimowy

od 1 listopada do 31 marca
kompleks czynny:
9:00- 17:00

Cennik
biletów
Programy
zwiedzania
Oferta dla
grup i szkół
Rezerwuj bilet
Praktyczne informacje

Zwiedzaj
z przewodnikiem

Cennik
biletów
Programy zwiedzania
Oferta dla grup i szkół
Kup bilet
Praktyczne informacje
gacek-slimak
Twoja prywatność ma dla nas znaczenie

Pliki cookies i podobne technologie są używane na naszych stronach w celu personalizacji treści i reklam, dostarczania i ulepszania funkcji produktów oraz analizowania ruchu na naszej stronie internetowej. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej. Kontynuując korzystanie z naszych witryn i usług, zgadzasz się na użycie tych plików cookie i podobnych technologii.